:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Kielecczyzna ::
Przejścia w rejonie Wykień
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

WykieńMatka Fidiasza VI.4+ PP 2024-05-14Ksaweryn
Jeszcze nigdy nie byłem tak zaskoczony/rozczarowany z powodu zrobienia drogi - po jesiennych zmaganiach spodziewałem się powtórki z rozrywki, bo startowy bald zapamiętałem jako bardzo trudny i loteryjny. Dlatego jechałem dziś z nastawieniem tylko na przypomnienie ruchów (2 wstawki na wędkę), a trzecia na prowadzenie była ot tak, dla zasady. Po prostu jakoś, kur.de, nie spadłem z żadnego ruchu na baldzie, a potem... potem już trzeba było iść do stanu, i koniec przygody :) Podobnie jak Czyżyk myślę że jest to trudne VI.4 albo łatwe VI.4+ - ostatecznie stawiam plusika na zachętę dla łowców szemranek, bo na Wykień moim zdaniem ogólnie warto od czasu do czasu się wybrać :)

WykieńSposób na owsiki VI.1 PP 2023-10-07Pimpuś Sadełko
...to dupka blisko ściany. Po pierwszej wpince już lajtowo.

WykieńDzień matki VI.3+ PP 2023-09-17Ksaweryn
Ani to łatwe, ani to trudne, pod warunkiem że ma się zasięg i nieco szpona. Szkoda że po 3. wpince kończą się trudności - to byłaby klasowa droga gdyby trzymała do końca. Przed jakimikolwiek wstawkami warto oczyścić drogę z piachu ze zjazdu.

WykieńMatka Fidiasza VI.4+ PP 2022-07-14czyzyk
Prostowanie Dnia matki bez użycia Rysy, chwyty spreparowane w latach 90, niestety nie udało mi się dowiedzieć kto jest autorem. Czułem jako łatwe VI.4+, albo trudne VI.4. Dla mnie bald był trudniejszy niż inne piaskowcowe drogi w tej wycenie.

WykieńDzień matki VI.3+ PP 2022-07-14czyzyk
Po oczyszczeniu padło w 2 próbie, na flasha ciężko przez piach. Raczej z tych łatwych VI.3+, chciałbym zobaczyć kogoś niższego jak to robi patentem autora;)

WykieńDzień Matki VI.3+ PP 2022-05-26Klenio
Wariant prostujący do rysy. Pierwsza i druga wpinka za blisko rysy - rozmiękcza zasady ochrony rys. Ruchy na wariancie radosne, ale nie warte zapamiętania.

Wykień Dzień Matki VI.3+ PP 2022-05-26Herman
Nowa droga w piachach. Myślę, że to najładniejsza obita droga w podkieleckich piachach.

Startuje rysą do charakterystycznej półeczki. Z półki pod drugim ringiem półtora metrowy trawers w lewo do charakterystycznej dziupli. Stąd prosto do góry. (nie idziemy dalej w lewo do 40cm ryski z mleka pod nosem). Nie trzeba wychodzić na wierzchowinę. (na razie stan jest z jednego ringa)
Drogę można wyprostować, startując po wykutych w przeszłości dziurach. (projekt otwarty)

Wykień Prostowanie mleka pod nosem VI.4 PP 2020-09-23czyzyk
Prawdopodobnie pierwsze przejście wariantu prostującego Mleko pod nosem. Start dwoma ringami z żebrówki, potem płytą bez lewego kantu. Asekuracja mieszana 2 ringi na starcie, potem dokładamy własną wedle uznania. Zapomniany projekt prawdopodobnie z lat 90.

Wykień Mleko pod nosem VI.1+ TRAD 2020-09-23czyzyk
U góry bez kantu, dla mnie VI.1+.

Wykień Mleko pod nosem VI.1 TRAD 2020-09-23Ksaweryn
Mały powrót do tradu po paru latach :) Góra bez kantu z lewej, robiona stricte płytą - bo tak, nie wiem czy tam jest ogranicznik. Idąc w ten sposób może nawet ociera się o plusa przy wycenie.

WykieńWyginam śmiało ciało VI.1 PP 2020-05-10Ksaweryn
Nazwa bardzo adekwatna, wycena w topo już niekoniecznie (nawet jeżeli brać pod uwagę staroszkolne, harde standardy panujące w rejonie). Droga trochę masochistyczna, ale koniec końców warto :) Padła też Droga dla Tereski VI.1 RP.

WykieńGorycz porażki VI.1+ RP 2020-04-26Ksaweryn
Dla mnie bardziej VI.1, ale niżsi mogą mieć trudniej. Ultraprawilnie, bez nawet patrzenia na rysę. Fajne, chyba jedyna droga na Wykieniu gdzie wycena odpowiada trudnościom ;)

WykieńDroga dla Gagatki VI.1 TRAD 2020-04-24igor
Przyjemne :)

WykieńNos VI.1+ RP 2018-10-17Maniek, dr, Herman
może .1+/2; zdania wśród ww. trójki są podzielone; wycena w topo opiewała od zawsze na VI.2 i taką zaproponował Krzyś Rychlik robiąc kilka lat temu 1. przejście; nieznaczny spadek trudności może tłumaczyć staranne doczyszczenie drogi, którego dokonaliśmy z Mańkiem ok. 2 tyg. temu, a Herman wczoraj poprawił tak dobrze, że pojawił się nowy dobry stopień; styl - wzorcowe HP; asekuracja wymagająca, ale dobra - z małych i b. małych mechaników; droga składa się z dwóch części -łatwego dojścia po którym następuje zasadnicza, nieco przewieszona cześć zawierająca 10-12 ruchów przedzielonych siłowym osadzeniem przelotu; droga śliczna, pomimo, że nieco ograniczona; zachęcamy do powtórzeń - warto skorzystać z warunu i oczyszczenia linii; dla kompetentnych zawodników fleszyk nie powinien stanowić problemu;

WykieńMniej niż zero V+ TRAD 2017-05-20Tomasz Makuła
Trad HP. Wcześniej trzy razy przeszedłem na wędkę. Moja pierwsza droga tradowa na Wykieniu :)

WykieńRysa Prezesa VI.2 TRAD 2016-06-08ManiekFjederow
3pr.Droga ma kapitalną asekurację. Można poćwiczyć klinowania dłoni i palców. Polecam!

WykieńMleko pod nosem VI.1 TRAD 2015-08-18ManiekFjederow
HP. Klasowa droga! Świetne ruchy! Może nawet VI.1/1+ Myślałem ze po trawersie na dole nie będzie już strasznie. Myliłem się. Na górze przy wyjściu też można spaść! Co do wycen na Piaskownicy to moje odczucia są takie: (od lewej) Droga dla Tereski VI+/1 Wyginam śmiało ciało VI.1 Sposób na owsiki VI+ (Reszta by się zgadzała)

WykieńDroga dla Gagatki VI.1 TRAD 2014-09-06ManiekFjederow
Flash. Ładna droga z pancerną asekuracją. Dodatkowo oczyściliśmy z Miglancem Rysę i Mleko. Na drogach nie ma już piaskownicy czy mchu.

WykieńWyginam śmiało ciało VI+/VI.1+ PP 2013-07-17Świtek
Chyba każdy rejon musi mieć takie VI+ :)

WykieńŚwiecowe kretki V OS 2012-08-31karol
piachy są super,

WykieńMleko pod nosem VI.1 RP 2012-08-31wałek
Dramaturgia godna bitwy pod Termopilami :). Kostucha mnie ucapiła za kostke i nie mogłem wstać z klęczek :) A tak poważniej to ładna, wymagająca droga zrobiona w dobrym stylu.

WykieńCzarci grajdołek VI.2 TRAD RP 2012-05-06cniach
Wyczyszczona i przygotowana do sezonu :) Kawałek krawędzi rysy przy ostatnim klinowaniu palców odstrzelił pod stopami Młodego. Zrobiłem to miejsce po oberwaniu i jak dla mnie nie ma różnicy w trudności. W kotle wyczyściliśmy dwa baldziki - Parmezan na prawej ściance i Rukola w zacięciu pod Lechrystą - oba lajtowe :)

WykieńSposób na owsiki VI.1 RP 2011-09-23DarkWizard

WykieńWyginam śmiało ciało VI+ RP 2011-09-15DarkWizard
Jak dla mnie wycena tej drogi mocno zaniżona. Napewno trudniejsza niż sąsiednia VI.1

WykieńDroga dla Tereski VI.1 RP 2011-09-14DarkWizard

WykieńAmerykańska gra VI+ TRAD RP 2011-09-10DarkWizard

WykieńCzarci grajdołek VI.2 RP 2011-06-14payek
Mało brakło do OSa, ( nie czytać dalej jeśli ktoś chce mieć kiedyś onsajta!) po wyjściu z rysy za bardzo pchałem się na prawo, a zajebiste klamy i dobry stopień jest z lewej, ale naturalnie narzuca się ta prawa strona i za długo tam kombinowałem, eech szkoda... Asekuracja bardzo dobra, w rysie pięknie klinują się dłonie i palce, a to wyjście wcale nie jest takie szrotowate. Ładna droga, szkoda tylko, że ta rysa taka krótka. Trudności nie więcej niż VI.2. Na rozgrzewkę padła jeszcze Rysa (OS) Klasyk!

WykieńNonsens Trad VI.2 RP 2011-06-13Klenio
Droga startuje z kominka znajdującego się na lewo od gagatki (Parszywe zacięcie). Pierwsze ruchy na filarku w prawo skos przez płytę do pierwszej płetwy, (tu pierwsze przeloty) dalej płytką do następnej płetwy a stamtąd w kierunku kancika wyjściowego z gagatki. Ruchy ciekawe, ale mimo że droga rozwiązuje kawałek nie ruszonej ściany (w topo wykienia projekt nr 6) to wydaje się "na siłę wciśnięta" stąd i nazwa. Pierwszą próby na projekcie miałem jakieś 5-6 lat temu (PP) ale psychy brakło a i "bezsens idei" nie zachęcał ;-)

WykieńDroga dla Gagatki VI.1 RP 2011-05-24Świtek
dziś poszło w pierwszej próbie

WykieńCzarci grajdołek VI.2 TRAD RP 2011-05-21herman
Super kliny, w rysie asekuracja super. na wyjściu gemel.

WykieńCzarci grajdołek VI.2+ RP 2011-05-19Arek
Jak już się człowiek odważy żeby wejść do tego grajdołka to później jest już tylko lepiej. Miejsce nie jest zbyt urodziwe ale za to droga naprawdę ładna. Lita (no może poza końcówką) i teraz nawet nie zapiaszczona. Chyba jedyna z naszych dróg w tych trudnościach, która jest tak rysowa, tzn wszystkie chwyty są w rysie i bez klinowania paluchów się nie obejdzie. A klinowanie paluchów - poezja:) Co do wyceny to wg mnie przynajmniej 6.2+. Wydaje mi się, że jest trudniejsza od RPPP zarówno fizycznie jak i psychicznie.

WykieńGorycz porażki VI RP 2011-05-15Ziolo
Niestety bez ryski nie chciało puścić :(

WykieńMniej niż zero V+ RP 2011-05-15Ziolo
Pierwszy droga na tradzie na wykieniu :)

WykieńRysa VI OS 2011-05-15Zbynu
nie ma to jak drogi na własnej :),droga bardzo fajna mogę śmiało polecić, machnąłem jeszcze mniej niż zero V+

WykieńGorycz porażki VI PP 2011-05-15Robek

WykieńMniej niż zero V+ TR 2011-05-15Robek

WykieńPułapka na krety VI TRAD RP 2010-08-18herman
Kolejna przystępna droga na własnej na tej ścianie na wykieniu. Czyli mamy tu z łatwiejszych TRADÓW
gagatke VI+/VI.1?,
Pułapkę VI - będzie przyjemniej po oczyszczeniu
Mleko VI.1
Ryse VI
Z trudniejszych to:
Z lewej od Gagatki (Robione na wędke) Możliwe na własnej ale asekuracja wymagająca bedzie gdzies VI.2+
Między gagatką i Pułapką po płycie (wariancik z ograniczaniem się:(() VI.1+ (narazie rezerwuje toto:)))
Nos VI.2 (zrobion na własnej przez Krzysia Rychlika, narazie bez powtórzania)
I to chyba tyle.

WykieńMleko pod nosem VI.1 TRAD RP 2010-08-18herman
Bardzo ładna linia. Asekuracja troszkę bardziej wymagająca. Grześ zrobił pierwszy tego dnia to i ja musiałem:)).

WykieńDroga dla Gagatki VI.1 RP 2010-06-09czyzyk
W zeszłym sezonie miałem 2 próby, a w tym jedną i padło bez większych problemów. Chyba bardziej VI.1 niż VI.1+.

WykieńJebana rezerwacja VI/VI+ RP 2009-09-09Lechu
Dzis zrobilem nowa(?) kombinacje dla swojego blasku i chwaly. Start rysa do dziupli, potem trawers w lewo i wyjscie na pologi teren ok 1-1,5 m przed kantem od mleka pod nosem. Polecam podwojna zyle, standardowy zestaw wystarczy.

WykieńRysa VI RP 2009-08-28wałek
No wreszcie jakaś poważna droga w stylu TRAD. Raz robiłem na wedke, a wczoraj szybkie prowadzenie w pierwszej próbie. Bardzo fajna ryska, można bez problemu wstawić sie z 3 camami ( 0,5 1 2). Chciałem spróbować Gagatke ale przydał by sie mniejszy cam, żeby nie bawic sie z kostkami w trudnościach.

WykieńDoktor może (wariant) V+ RP 2009-08-27Lechu i Cniach
Poprowadzilem dzis nowy wariant do drogi swiecowe kredki, rozwiazujacy plytke pomiedzy drogami swiecowe kredki i sposob na owsiki. Droga korzysta z jednego punktu asekuracyjnego zakladanego tradycyjnie (na kancie w rysce), po czym po przejsciu trudnosci wpinamy sie do 2 ringa z drogi swiecowe kredki. Droga stanowi ciekawy plytowy wariant startowy do swiecowych...

WykieńRysa Prezesa VI.1+/VI.2 RP 2009-08-21Lechu
Czwarta proba przejscia (3 byly bez czyszczenia kluczowych chwytow z piachu). Bardzo fajna droga, godna polecenia. W rysie przepiekne klinowanie z bombowa asekuracja. Gora drogi nie przysparza trudnosci technicznych a bardziej psychiczne.

WykieńJeszcze bez nazwy V+ OS 0000-00-00guru
droga lewymi ryskami nosa, kilka dni temu odkopywana przez Hermana, krucho, na pewno w miarę chodzenia coś tam się ukruszy.

WykieńDroga dla Gagatki VI.1 RP 2009-08-15dr know
śliczna droga, z pancerną asekuracją - warto było poczekać, żeby zrobić ją w dobrym stylu (G-U), delektując się elegancją ruchów;

WykieńLechRysta VI FLASH 2009-07-31dr know
coś ucięło - szkoda, że droga zapiaszczona - wyczyszczona miałaby więcej amatorów; przy okazji padła jeszcze Gorycz Porażki - wycena VI.1+ wydaje się być lekkim żartem;

WykieńLechRysta VI FLASH 0000-00-00
całkiem interesujące i zajmujące - a kminek wyjściowy wymaga pomyślunku; kam nr4 bardzo przydatny do ubezpieczenia wyjścia na wierzchowinę; szkod

WykieńDroga dla Tereski VI.1 FLASH 2009-07-31dr know
najładniejsza droga na Wykniu! fleszyk dlatego, że to własne skały i sajcik to byłoby lekkie nadużycie - coś tam zawsze o drodze się wie; zgłaszam brak plakietki w ostatnim przelocie przed stanem - coś mnie tknęło i wziąłem ze sobą fioletka, cheche;

WykieńWyginam śmiało ciało VI.1 FLASH 2009-07-31mormon
za mocne jak na VI+. ale wygina ciało strasznie, to prawda.

WykieńLechrysta VI RP 2009-07-29Lechu
Wyrownuje rachunki sprzed paru lat. Do dobrej asekuracji trzeba miec duzego frienda (wiekszy niz Camalot 3). Droga dosyc zapiaszczona, ale raczej urwac juz sie nic nie powinno. Ciekawa kombinacja rysy na dole z trudniejszym ruchem oraz wyjsciowego kominka.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię