:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Kamień Leski
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Kamień Leski Ziemia Obiecana VI.3+ PP 2024-06-01igor
Po obrywie teraz jest trudniej o pół stopnia, nie wiem czy to jest najładniejsza droga w tym stopniu ale warto zrobić, najdłuższa droga na Kamieniu

Kamień Leski Łoś Superktoś VI.2+ PP 2024-06-01igor
Na początku techniczne wspinanie a później siłowe ruszki aż do stanu, polecam

Kamień LeskiSeksu męskie postrzeganie VI.4 PP 2013-05-01wojak
Krótki, acz fajny bald z liną, po dobrych chwytach z kluczowym sięgnięciem z piętki. + OS: Bieszczadzkie Solo .2+ (klasyk z pompującym dilfrem, kozak) .2+ Łoś superktoś .2 Podchwytliwe chwile(słabe) .3 Ziemia obiecana(długie wspinanie na najwyższej skałce, na prawdę kozak z lekkim jednym parametrem). Rejon godny polecenia, preferuje wyższych i siłowych łojantów - jak zazwyczaj w piachach. Tyły głównej skałki oferują bardzo przyjemnościowe łatwe wspinanie. Kamieniec: Strachy na Lachy .3 OS (dolna ryska za .1+ trudniejsza niż faktyczne trudności :) Fajne łatwiejsze drogi. Po trudnym dobrze wspinać się w chłód - wspinanie obłe, bardzo tarciowe, piaskowiec zupełnie inny niż na kamieniu. Urokliwe miejsce, godne odwiedzin!

Kamień LeskiŁoś Superktoś VI.2+ OS 2013-05-04payek
Korzystaliśmy z opublikowanego topo w Górach 12 (211), śmiało można polegać na polecanych tamże drogach, to miedzy innymi kolejna z nich, podobnie zresztą jak wszystkie, które tu zamieszczam. Łoś, to takie wytrzymałościowo – łestowe krałlowanie w przewieszeniu. W tym dniu pada jeszcze Archiwum X, VI.2+/3 (2pr), po deszczu trochę mokry start i zapiaszczone. Wiele dróg w tym rejonie było jeszcze nie chodzonych w tym sezonie i trzeba było czyścić z piachu po zimie. Zaskakująco mało osób gościło w Kamieniu Leski podczas tej majówki, a rejon naprawdę warty polecenia, choć trzeba pamiętać, że fajne wspinanie zaczyna się od VI.2+, a dróg łatwiejszych jest niewiele. Drażni też ordynarne kucie na niektórych drogach. Tak czy siak, zapewne wrócę tam jeszcze nie raz.

Kamień LeskiProsta Teoria VI.3+/4 PP 2013-05-02payek
Pierwsza próba skończyła się na rozkminieniu trzech fajnych baldów, które wkomponowane są w tą bardzo przyjemnościową drogę. Krótki rest i druga próba była już bezbłędna. Kolejna piękna droga na głównej ściana! Tego samego dnia pada również w drugiej próbie następny super klasyk Kamienia Leskiego – Ziemia Obiecana VI.3.

Kamień LeskiBieszczadzkie Solo VI.2+ OS 2013-05-01payek
Piękna droga o górskim charakterze; dość długa i eksponowana, częściowo w przyjemnym zacięciu z rysą. Mega klasyk rejonu!


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię