:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Kielecczyzna ::
Przejścia drogi Sztuka kompromisu
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

StokówkaSztuka kompromisu VI.4 PP 2023-10-01Ksaweryn
Miał być szybki projekt, wyszło że pie...ściłem się z tą drogą większość sezonu. Inna bajka, że większość tego sezonu mi uciekła koło nosa - ot, życie :) Anyway - bardzo fajna droga, trochę wyczymki trzeba mieć... albo knepady. Ja tych drugich nie mam, więc zostało popracować nad tym pierwszym :) Specjalne podziękowania dla Marty za rozwieszenie ekspresów przed próbą właściwą :D

StokówkaSztuka kompromisu VI.4 PP 2023-05-07LeSzek Szymański
Rzadko chodzona droga Payka a szkoda bo sporo wspinania. Warto pamiętać, że górny okap w tym miejscu jako pierwszy pokonał Payek tą drogą właśnie, Śpioch, Mordor, Zdążać przed Czyżykiem powstały później i wychodzą górnym baldem Sztuki. Dla miejscowych znających wszystkie triki z wpinkami i resty ( trzy dobre resty w tym dwa komfortowe NHR) dolny zakres trudności stopnia VI.4 , dla przyjezdnego myślę że niezły ciąg i wtedy rzetelna cyfra.

StokówkaSztuka kompromisu VI.4 PP 2021-09-29igor
Super droga z kluczowym baldem pod koniec drogi, szkoda że rzadko chodzona bo oferuje świetne przechwyty po całkiem niezłych klamach, polecam!

StokówkaSztuka kompromisu VI.3+/4 PP 2019-10-13czyzyk
Zapomniany wariant Payka, startujemy Przerysą Hubera i kończymy w stanowisku Śpiocha. Nie wszyscy wiedzą, że tak popularny i ceniony Śródbłonek powstał w wyniku ucieczki przed górnym baldem ze Śpiocha. Polecam, klasowe wytrzymałościowe wspinanie, dużo wpinek, NHR i jakieś metry się robi. Bliżej temu teraz do VI.4 niż do pierwotnej wyceny VI.3+.

StokówkaSztuka kompromisu VI.3+ PP 0000-00-00kuba
Bardzo ciekawa linia. mimo iz znam dosc dobrze przewieche w pierwszej próbie spompowala mnie strasznie. w koncu zrobiłem w 3 probie gdyz w drugiej urwalem chwyt:) bardzo ciekawa koncówka POLECAM

StokówkaSztuka kompromisu VI.3+ PP 2009-07-14payek
Droga opisana w topo jako projekt nr 56. Jest to pomysł Marcina Opozdy, Który chciał pokonać tą linie na asekuracji tradycyjnej i zakończyć wyjściem Łokcia tenisisty. Niestety droga nie oferuje dobrej AT i Marcin nie wrócił do projektu. Ta dość logiczna linia skośnie trawersująca systemem rys i odpęknięć, obecnie jest przeszyta ringami dróg przebiegających ku górze + dwa nowe ringi i stan. Herman wpadł na pomysł aby tą diagonalną linie wyprostować wcześniej i zatopować pomiędzy Mordobijem a Wierzącym... Tak też zrobiłem, dzięki temu na sam koniec mamy jeszcze jeden wymagający bul derek i efektowny top na monolitycznym bloku przypominającym Sfinksa ( moje wyobrażenia :-)). To oczywiście propozycja wyceny, a nazwa nawiązuje do obecnych wydarzeń klubowych...(początkowo miał być Sfinks).


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię