:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Tatry, Wołowa Turnia
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry, Wołowa TurniaStaflovka V- OS 2019-07-16Pajek,Tomek, Goryl
Kultowa linia zrobiona w dobrym towarzystwie. Przy zejściu z topu warto trzymać się początkowo północnej strony grani. Podczas zejścia do samochodu, w wyniku różnych opowieści i dyskusji, powstały nowe pojęcia: Młodszy Zboczeniec - osoba, która po raz pierwszy zboczyła z tatrzańskiego szlaku oraz Starszy Zboczeniec - osoba, która ma już więcej "zboczeń" na koncie. :)

Tatry, Wołowa TurniaStaflovka V- OS 2019-07-17Pyza, Stahu
Ładna 4 wyciągowa lita droga na południowej ścianie Wołowej, prowadzi głównie w płytach. O poranku mocno wiało, temp. ok 5 stopni, wspinamy się w kurtkach, palce grabieją na I wyciągu. Po tym jak w Alpach prażyliśmy się w upale Tatry szybko przypomniały o swoim kapryśnym klimacie :) Po 4 wyciągu pozostaje dojście do szczytu ok. 50 m (III).

Tatry, Wołowa TurniaE¹tok - Janiga VII- RP 2018-07-04ManiekFjederow, LeSzek Szymański, Herman
Z drogą miałem porachunki, od 2010 kiedy to zbloczyłem w kluczowym okapie, teraz przyszedł czas na rundę nr. 2. Do Dwóch Wesołych Amigos dołączył nagle trzeci w postaci Hermana, wracając w nocy z Tatr mieliśmy go tylko podrzucić na …..Przegibek ;-). Pierwszy wyciąg ( III) to łatwe wspinanie w połogiej płycie jeśli oczywiście dobrze odczyta się schemat ;-). Drugi wyciąg ( VI ) fajna rysa przechodząca w zacięcie prowadzi Maniek , przyrząd mi się zagrzał od wydawania luzu prowadzącemu więc chyba znowu Maniuś nie znalazł trudności ;-) dla mnie na drugiego było to uczciwe VI , no i trzeci wyciąg ( VII -) moje „opus magnum” co ruch to hak szkoda tylko że to te same haki co w 2010 ;-) , okapik tym razem dostarcza więcej niepotrzebnej napinki niż trudności wspinaczkowych i puszcza czysto! , ostatni wyciąg prowadzi Herman chyba nikogo nie zdziwi że bloków nie brał ;-). Droga piękna zdecydowanie polecam!

Tatry, Wołowa TurniaPu¹ká¹ova cesta VI+ OS 2018-07-04ManiekFjederow, LeSzek Szymański, Herman
Piękna droga w doborowym towarzystwie! Pierwsze dwa wyciągi (III - IV) lite i estetyczne. Trzeci wyciąg który prowadził Lesio to świetne wspinanie po odstrzelonych flejkach. Czwarty, zacięcie dwa małe okapiki i kapitalna ryska na palce (VI+ nie uświadczyłem). Ostatni wyciąg idziemy wariantem w prawo do przerysy. Startuje przez przewieszkę wprost do rysy. Trudności na starcie około VII+, następnie 30m solidnej "roboty" w rysie na pięści za VI+ (na szczęście z każdym zdobytym metrem rysa się kładzie). Do asekuracji przydatne duże frendy (mieliśmy 2x#4 i 2x#3).


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię