:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia w rejonie Tatry, Batyżowiecki Szczyt
ourO80Ros
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry, Batyżowiecki SzczytDroga Kutty + grań V OS 2019-08-19Pyza, Maciek Piotrowski
Ładne, lite i przyjemne wspinanie, długie wyciągi. Trawers czujniejszy niż się spodziewałem :) Po wyjściu na siodełko kontynuujemy dalej granią na główny wierzchołek Batyża. Z auta do auta 13 h. Polecam drogę, najlepiej z noclegiem gdzieś w dol. Batyżowieckiej.

Tatry, Batyżowiecki SzczytDroga Kutty IV+ OS 2012-10-06dr know, cniach
Szybka akcja w 23h z domu do domu. Miało być kimanie w kolebie ale prognozy na następny dzień były nieubłagane. Droga nietrudna ale przepiękna w swojej klasie. W ścianie LAAAAMPA - czysta przyjemność - bez napinki. Grań do piku odpuściliśmy z powodu jak to ujął dr "trochę przewracającego wiatru" - zostanie na następny wyjazd. Reasumując - warto było ruszyć dupę.

Tatry, Batyżowiecki SzczytPytlakuv expres VI+ OS 2011-07-14Maciek Domański, Grzesiek Adamiec, payek
Południowa "Batyża" to zdecydowanie bardziej nagrzane i przyjemniejsza ściany niż zachodnia Gerlacha, ciepły i jasny granit (mało porostów) daje sporo frajdy podczas wspinania."Expres" posiada po jednym stałym punkcie na stanowiskach (kotwa z plakietką i mailonem), także łatwo lokalizuje się miejsce na stan, do którego bezproblemowo instalujemy następne punkty. Na drodze znajduje się jeszcze kilka haków i jeden spit w kluczowym wyciągu, ale po trudnościach. Miejsca na własną asekuracje są ok, także nie ma większego stresu, no może poza pierwszym wyciągiem, gdzie trochę dudni i straszy. Najładniejsze wyciągi to 2,3 i 4-ty, choć pozostałe też są przyjemne. Droga kończy się stanowiskiem zjazdowym na grani. Pierwszy zjazd prowadzi do sporego trawnika, po którym trzeba przetrawersować 15m w prawo na płyty, gdzie już prosto w dół 4-oma następnymi zjazdami z ringów. Dla mnie, Maćka i Grześka był to wyjazd kondycyjny przed Alpami (niestety bardzo krótki), otoczenie Doliny Batyżowieckiej jest dobrym poligonem przed wyższymi górami. D.B. sama w sobie jest miejscem bardzo urokliwym, cicha z licznymi kolebami, wygodne plateau na namiot, blisko wody i w pięknym otoczeniu.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię