:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia-Kielecczyzna ::
Cele działu:
1. Gromadzenie informacji o przejściach w podkieleckich rejonach wspinaczkowych.
2. Aktualizacja internetowego przewodnika po świętokrzyskich ogródkach wspinaczkowych poprzez:
- wpisywanie propozycji wycen dla istniejących dróg - co pozwoli lepiej określić ich trudności
- zamieszczanie informacji o nowo powstałych (poprowadzonych) drogach, "odkopanych" ścianach czy też całych ogródkach (te informacje należy zamieści w polu KOMENTARZ w poniższym formularzu)

Zapraszam do wpisywania swoich dokonań.

:: Archiwum: 2005 :: 2006 :: 2007-2008 ::

:: Wszystkie Przejscia ::
Statystyki dla rejonu: Arco
DrógPrzejść
Drogi III:0
Drogi III+:0
Drogi IV:0
Drogi IV+:0
Drogi V:0
Drogi V+:0
Drogi VI:0
Drogi VI+:0
Drogi VI.1:0
Drogi VI.1+:0
Drogi VI.2:0
Drogi VI.2+:0
Drogi VI.3:0
Drogi VI.3+:0
Drogi VI.4:0
Drogi VI.4+:0
Drogi VI.5:0
Drogi VI.5+:0
Suma:2

Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

ArcoNot Normal 7a/a+ RP 2015-10-18Aneta
W Arco wycena jest dość harda, drogi stare i myślę, że spokojnie można dodawać do nich pół stopnia, w niektórych przypadkach nawet cały stopień do góry. Oprócz tego świetna droga Halloween 7a RP oraz obok niej Ottopromille 6c+ RP, Aladin 7a FL, Alpen liebe 6c+RP, Il ballatoio 6c RP, Briciola 6c RP, Utopia 6c RP. Arco polecam ze względu na piękne widoki i dużo wspinania, jednak trzeba przygotować się na trudne drogi.

ArcoHalloween 7a OS 2012-05-01Wojak
Droga bajka, niby nie moje formacje bo forsuje 3 okapy i w ogóle przewiecha, ale wyjście z okapu po dobrych krawądkach z obowiązkową piętką poezja. W ogóle sektor D w Massone miażdży suty! Wszystko przewieszone i super wygląda! Ottopromile 6c+ też zaje! Action directe 6c+ - kolejna piękna długa droga, szkoda tylko że wykuli na górze chamsko dobrą klameczke ;/ Kabul 6b+ czujne wspinanie w siłowym zacięciu. Spectrum 6b+ i The Mirror 6c - 2 najtrudniejsze drogi w tych wycenach jakie robiłem(siłowe wyjscie z okapu z podchwytów i później sekwencja po krawądach, klamy nie uświecisz!) Mingus 6b bardzo urozmaicona długa droga. W Nago Kira 7a+(crux to słabe stopnie i małe chwyty, dalej ciąg w przewieszeniu) Il Panettiere 6c+ PP i Fuori Orario 6c obie ładne w przewieszajacej sie płytce i Guildenstern 6b+ to jest kurwa kawał długiej i trudnej 6b+, 3 cruxy na 30m i ciąg do końca, ostatni okapik to chyba tylko siłą woli zrobiłem, w myślach godziłem się już z lotem :). Lagola cały sektor Il Guardiail robiłem tylko Zapatta 6c+ ale super wygląda i super fajny długi wspin. Needles and pins 6b trickowa droga, na balans i psyche (5 wpinek 18m?) super rozgrzewa! High waay to hell(nie zrobiłem! przepiękna 7a+ idzie przewieszonym pomarańczowym naciekiem po dziurkach, ale za dużo chwytów do wyboru, moja wielka porażka wyjazdu poświeciłem jej aż 4 próby :(, 6c+ obok też wygląda super) Arco to wspinaczkowa mekka, w pięknej górskiej scenerii, okraszonej niestety kurortowym otoczeniem. Każda z opisanych dróg zasługuje na co najmniej wyróżnienie, wszystko oprócz 2 zrobione sajtem. P.s. nie jedźcie nigdzie z Sylwią i Gosią, nie dość, że nie ugotują rosołu na niedziele to jeszcze walą focha non stop ;)

(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię