:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejcia-Kielecczyzna ::
Cele dziau:
1. Gromadzenie informacji o przejciach w podkieleckich rejonach wspinaczkowych.
2. Aktualizacja internetowego przewodnika po witokrzyskich ogrdkach wspinaczkowych poprzez:
- wpisywanie propozycji wycen dla istniejcych drg - co pozwoli lepiej okreli ich trudnoci
- zamieszczanie informacji o nowo powstaych (poprowadzonych) drogach, "odkopanych" cianach czy te caych ogrdkach (te informacje naley zamieci w polu KOMENTARZ w poniszym formularzu)

Zapraszam do wpisywania swoich dokona.

:: Archiwum: 2005 :: 2006 :: 2007-2008 ::

:: Wszystkie Przejscia ::
Statystyki dla uztytkownika Paweł Kopeć
TrudnoscDrg

Rejon Droga, wycena, styl Data przejcia Autor przejcia

KamieniecStrachy na lachy VI.3 PP 2020-06-06Paweł Kopeć
Droga puściła w drugiej próbie. Pierwsza była próbą woli miałem tam 3 loty - dwa z nich przez pół ściany. Udana próba również była emocjonująca - bańki do nieistniejących chwytów i łapanie klan przy spadaniu ale bez brania bloku :D droga wymagała ode mnie olbrzymiej determinacji ale puściła :) Od kilku lat marzyłem o tym żeby wejść na ośmiotysięcznik w dobrym stylu i żeby sportowo zrobić 6.3 i w końcu się udało. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Cokolwiek zdarzy się więcej to już będzie tylko wartość dodana :)

Alpy, Masyw BerninaVia Soresini AD+ TRAD 2015-09-07Paweł Kopeć
Na 2900m dotarliśmy kolejka,tam na morenie rozbiliśmy z kolegą namiot.Wyjście koło 6-tej było mega zimno i szliśmy zaraz po świeżym opadzie. Droga normalna na Piz Palu miała założony ślad niemniej przejście przez lodowiec polegało na przeciskaniu szczelinami w lodowcu i wspinaniem przez jej krawędzie a nie jak to najczęściej wygląda omijaniu ich :D po dwóch godzinach odbijamy w kierunku naszej drogi, torujemy w śniegu po kolana czasem po pas.Początek drogi jest śnieżno firnowy tak pokonujemy ok 200 m przewyższenia potem robi sie twardo,nachylenie do 60 stopni - asekurujemy na sztywno 5 wyciągów na całą długośæ liny. Ostatni wyciąg jest dośæ kłopotliwy - żeby dokopaæ sie do lodu pod śrubę trzeba zdjąæ do 30 cm firnu a pod grania jeszcze głębiej. Docieramy do grani. Tutaj jest twardo i wszystko siada nachylenie ok 45 stopni,ściągamy się z ciała 3 długości liny i docieramy do zachodniego wierzchołka.Dalej idziemy do wierzchołka głównego bardzo ostra lufiasta granią śnieżna. Zejście droga normalna. całośæ akcji ponad 15h

Tatry, GranatyFilar Staszla na Zadnim Granacie V TRAD 2015-07-18Paweł Kopeć
Ładna długa droga,po ostatnim wyciągu wyszliśmy z Clarkiem Ś. terenem jedynkowym na główną grań.


(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię