:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia użytkownika Maciek Domański, Payek
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Arco, Parete San PaoloElios VII+ OS 2017-07-26Maciek Domański, Payek
Drugiego dnia chcieliśmy spróbowaæ z Maækiem czegoś mocniejszego, w “polskiej restauracji” zdobyliśmy topo Eliosa i pozytywną recenzje. Droga okazała się przystępna w swojej wycenie, kluczowy wyciąg nie ma więcej niż VI.2 i to lajtowe. Prowadzi krótką, przewieszoną rysą na dłonie i spionizowaną na pięśæ. W kluczowym momencie spit, powyżej jakiś hak i stare pętle, które zastąpiłem dużymi friendami. Drugi siódemkowy wyciąg też dobrze ubezpieczony w najtrudniejszym miejscu. Łatwiejszy teren oferuje spore odległości pomiędzy przelotami, które w większości składają się ze starych pętli i haków, bez możliwości dołożenia czegoś od siebie, sporadycznie można tylko upchaæ jakiegoś friendzika. Na szczęście skała jest dobrej jakości i fajnie się idzie, szkoda tylko, że miejscami drzewa i krzaki zabierają ekspozycje.

Arco, Piccolo DainAmazzonia + Le Strane Voglie Di Amelie 5c OS 2017-07-25Maciek Domański, Payek
Przyjemna, dobrze ubezpieczona droga, idealna na pierwszy dzień i rozpoznanie tamtejszej skały. Po 250 metrach linia wchodzi do lasu, którym to można cisnąæ do góry ścieżką, aż po około 200m podchodzimy pod kolejną 250m drogę „Le Strane Voglie Di Amelie” o podobnej wycenie i miejscami sporej ekspozycji. Dzięki takiemu połączeniu robimy 500m łatwego i przyjemnego wspinu w niecałe 6 godzin z przeczekaniem burzy.

Alpy Delfinatu, Tete de la MayaLi Maye Laya + Le Gey pied TD 6a+ OS 2017-07-21Maciek Domański, Payek
Jedyna droga (kombinacja) jaką udało nam się zrobiæ w Alpach Delfinatu, plus kilka sportowych dróżek na pobliskich skałkach. Dwa wyciągi z miejscami za 6a+, sporo łatwego terenu, w połowie drogi zmykamy na Le Gey pied aby zdążyæ przed nadciągającą burzą. Ładny granit i lite płyty nawet w 3-4 kowych wyciągach, w sumie wyszło około 400m. Kapitalna panorama ze szczytu na okoliczne granie i imponujące ściany! Byliśmy tam 4 dni i codziennie padał deszcz lub burza od godz 16-17. W planach mieliśmy duże ściany, ale niestety pogoda perfidnie pokrzyżowała nasze zamiary. Po 4 dniach prognozy zapowiadały kolejne deszczowe dni, postanowiliśmy zatem ewakuowaæ się z Maækiem do Arco.


(C) 2004 - 2023. Herman & Zioło, Ksawię