:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia użytkownika Gleba, Alicja Marzec
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry, Zamarła TurniaJargiło-Paćkowski VI+ RP 2017-06-04Gleba, Alicja Marzec
Pierwszy i ostatni wyciąg wspólny z Motyką. Droga bardzo ładna i dość wymagająca. Ewidentny przebieg dobrze widoczny z daleka. Kluczowe trzy wyciągi to bardzo fajny kawał wspinania. Pierwszą część, rysę prowadzę ja. Asekuracja komfortowa jeśli ma się sporo małych zabawek, jednak prawie każdy przelot osadzałem kosztem chwytu. Stanowisko zakładam na początku zacięcia, po czym dostrzegam nowiutki łańcuch zjazdowy pięć metrów powyżej. Drugi wyciąg prowadzi Ala i stan zakłada w przy pętli widocznej z daleka. Trzeci z mega ekspozycją to kawałek zacięcia i przewinięcie się prze kant do stanowiska wspólnego z Motyką. Kluczowe trudności drogi należało zrobić na dwa wyciągi, a nie na trzy jak my. Wyjście na szczyt pięknym zacięciem na Motyce.

Tatry, Zamarła TurniaLewy Heinrich, wyjście Lewą Depresją na Zamarzłą Przełęcz IV OS 2017-06-03Gleba, Alicja Marzec
Miał być wyciąg za VI ale z topo drukowanym na Atari ciężko było się rozeznać. Poszliśmy zbyt na lewo i skończyliśmy drogę na Zamarzłej Przełęczy. Ostatni wyciąg dobry na zimę, wszędzie trawki, luźne kamienie, asekuracja mało komfortowa; nic przyjemnego. Zejście szlakiem.

Tatry, Zamarła TurniaFestiwal Granitu V OS 2017-06-03Gleba, Alicja Marzec
Pierwszy wyciąg w Zacięciu Komarnickich przeciągnęliśmy ponad 70 metrów licząc na to, że drugim będzie już trawers. Jednak trzeba było zrobić drugi krótki, bo ciężko było by linę prowadzić z miejsca gdzie mieliśmy stan. Trawers ze sporą ekspozycją i wyjście Klasyczną na szczyt. Droga przyjemna w sam raz na rozpoczęcie sezonu ;) Trzy zjazdy drogą Motyki.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię