:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia drogi Prawy Dziędzielewicz
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry KościelecPrawy Dziędzielewicz VI OS 2023-08-12Pyza/ Mania
Kilka lat upłynęło zanim dane mi było odczuć ten "głęboki spokój" po przejściu drogi. Propozycja obowiązkowa w tym stopniu po naszej stronie Tatr. Na rozgrzewkę robimy jedną z obitych dróg na Zadnim Kościelcu- Zakaz Stękania VI+. 4 wyciągowa droga, oferuje 45 metrów ładnego wspinania w płycie, pozostała część nie ujmuje.

Tatry, KościelecPrawy Dziędzielewicz VI OS 2019-09-05Igor i LeSzek Szymański
Nie będę powtarzał znanego wszystkim Taternikom cytatu Andrzeja Wilczkowskiego z „Miejsce przy Stole”, ale my z Igorem jesteśmy już na tym Czwartym Etapie! Pierwszy ( V), trzeci ( VI), czwarty ( V) i piaty ( VI-) wyciąg powadze ja, drugi wyciąg ( IV) bardzo sprawnie prowadzi Igor, nareszcie młoda taternicka krew w klubie! Uwaga mimo dwóch dni lampy piaty wyciąg mokry w ch…… ! Na rozgrzewkę zrobiliśmy jeszcze „Sprężynę „ ( VI) Fajne, ale krótkie.

Tatry, KościelecPrawy Dziędzielewicz VI OS 2012-10-20dr know, cniach
Drugi wyjazd w pełnej lampie -na krótki rękaw. Fajny ten Dziędziel! Płytka problemowa + trawers na rękach dla dr'a ; kominek wyjściowy dla mnie. Dr oesa mi nie zalicza bo wyj..łem się na trawnikach ostatniego wyciągu - fart że zęby całe :)

Tatry, KościelecPrawy Dziędzielewicz VI OS 2011-08-17wałek, świtek
I dzień W wyborze drogi pomógł ranking przeprowadzony kiedyś w Górach na najładniejsza polską "szóstkę". Dziędziel wygrał i to zasłużenie, bo droga jest naprawde elegancka. W zasadzie każdy wyciąg jest bardzo estetyczny, ładny i lity. Niestety długie opady dały o sobie znać, bo każdy jeden wyciąg był totalnie mokry, woda płynęła ściana i kapało na łeb. Ekstremum nastąpiło w drugim szóstkwym wyciągu, gdzie stojąc na mokrych tarciowych stopniach urwałem chwyt. Psyche wybierało mocniej niż bułe. ale przygoda nieziemska! II dzień Warun w ścianie zdecydowanie lepszy, woda występowała tylko punktowo. Zdiełaliśmy Droge Byczkowskiego V+ OS i Sprężyne VI OS. Ostatni wyciąg Byczka to chyba najładniejszy jaki robiłem do tej pory, super położone zacięcie! Sprężyna w całości rewelacyjna. Generalnie polecam drogi na Kościelcu, dobra jakość skały, ładne drogi, tylko troche za krótkie.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię