:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia drogi Prawi Wrześniacy
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry Zamarła TurniaPrawi Wrześniacy VI+ OS 2020-07-05Paweł Kopeć i Igor
Piękna lita droga. Początek trójkowy potem wyciągi 6- , 5,5+,6+Wspinanie ciągowe w słoneczku i po suchej skale. - czysta przyjemność. Wyciągi szóstkowe prowadził Igor ja wiozłem łatwiejsze. Całość drogi przebyta bez obciążeń liny zarówno prowadzącego jak i drugiego :)

Tatry, Zamarła TurniaPrawi Wrześniacy VI+ RP 2018-08-29Paweł „Dr Know” Olendzki i LeSzek Szymański
Na rozgrzewkę miało być coś łatwiejszego, ale pozytywny coaching Doktora zadziałał na mnie , jeszcze raz dzięki stary ;-) , Drogę znałem z przejścia w towarzystwie Klenia wiele lat temu, teraz poprowadziłem jego i część swoich wyciągów, więc taki „OS po latach” Pierwszy wyciąg sprawnie pokonuje Doktor, dalej robię do Dr. oczy „ Kota w Butach” ze Shreka i przyjemność prowadzenia pozostałych wyciągów ( VI-, V-, V+, VI+) przypada mi;-). Droga lita i piękna, haki tylko tam gdzie trzeba reszta na własnej, na kluczowym piątym wyciągu dobrze mieć repika z kevlaru jeden bardzo przydatny hak przed trudnym miejsce ma częściowo zaklepane ucho, Dr. przewidział to więc ja miałem ;-) .

Tatry, Zamarła TurniaPrawi Wrześniacy VI+ OS 2010-06-07Grzesiek, Arek
Ale była lampa:) Moje dłonie od słońca wyglądają jak poparzone. Prawych Wrzesniaków zrobiliśmy wariantem za 6+, tak jak został przygotowany przez TBM. Jedna z ładniejszych tatrzańskich dróg jakie robiłem, praktycznie nie ma kruszyzny, na każdym wyciągu trzeba się wspinać. Droga wyczyszczona z żelastwa. Była to właściwie jedyna droga którą zrobiliśmy na której trzeba było dużo dokładać. Inne drogi to: - Lewa Pilchówka 5+ - również BARDZO ładna droga. W całości wspinaczkowa (do samej grani), brak kruszyzny, sporo haków, kilka przelotów dołożyliśmy. - Klasyczna 5 - tu się zawiedliśmy, sporo gemelu, ładne raczej pojedyncze wyciągi niż całość a do tego wszystkiego w trudnościach było totalnie mokro. Żelastwa cała masa, dołożyliśmy chyba jeden przelot. Być może w sezonie tych luźnych kamieni jest mniej, gdyby było sucho tez pewnie mielibyśmy bardziej pozytywne odczucia.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię