:: Menu ::
:: Sponsorzy ::SpeedMed

Park Linowy Kielce

E-Pamir

SportPower

Go-Sport

9a

Dynamik

:: Partnerzy ::

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia ::


:: Wszystkie Przejscia ::

Statystyki dla drogi: Festiwal Granitu
Przejsć: 4
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Tatry Zamarła TurniaFestiwal Granitu V OS 2017-06-03Gleba, Alicja Marzec
Pierwszy wyciąg w Zacięciu Komarnickich przeciągnęliśmy ponad 70 metrów licząc na to, że drugim będzie już trawers. Jednak trzeba było zrobić drugi krótki, bo ciężko było by linę prowadzić z miejsca gdzie mieliśmy stan. Trawers ze sporą ekspozycją i wyjście Klasyczną na szczyt. Droga przyjemna w sam raz na rozpoczęcie sezonu ;) Trzy zjazdy drogą Motyki.

Tatry Zamarła TurniaFestiwal Granitu V TRAD 2016-07-02EKIPA 2EKG
Ekipa 2EKG, w cztero-osobowym składzie w parach: Grzegorz i Edyta oraz Ewa i Karol, przeszła pięć wyciągów na drodze Festiwal Granitu. Na uwagę zasługuje trzeci wyciąg - zacięcie, ponad pięćdziesięcio-metrowe. Na całej długości zacięcia trudności równo rozłożone, nie odpuszcza nawet na moment. Mocno pouczający, pokonuje się go w rozparciu w lekkim odstawieniu od skały. Czwarty wyciąg (fragment Trawersu Zamarłej) jest poezją wspinania. Piękna ekspozycja i pokonując trawers doskonale widoczna. Przy każdym kroku na kolejnych małych stopniach widzimy całą skałę aż do jej podstawy. Widok cudny bo już jest wysoko. Piąty wyciąg rozpoczyna się niedużym zacięciem które wypycha i przez to jest ciekawe, reszta łatwy teren. Nawigacja w skale i prowadzenie pierwszej liny spoczęła na barkach Grzegorza Nocunia, asekurowanego przez Edytę. Drugiej parze było już łatwo prowadzić wyciągi śladami członków ekipy. info. i wrażenia Ewa Klimek

Tatry Zamarła TurniaFestiwal granitu V OS 2013-10-26Leszek Janowski i Grzegorz Nocuń
Bardzo fajna droga, szczególne wrażenie robi fragment trawersu Zamarłej Turni. Zacięcie Komarnickich i wyjściowe z Klasycznej też bardzo fajne.

Tatry Zamarła TurniaFestiwal granitu V OS 2009-06-11Leszek Szymański, Maciej "Mormon" Gugała
Szybka akcja z Kielc. Czas działania 30 godzin w tym 3 godz. snu. Środa 18.00 wyjazd z Kielc, 22.45 Łysa polana, 0.45 Schron Pięć Stawów, 2.00 spać, 5.00 pobudka, ja 6.00, 8.00 wejście w pierwszą drogę, 13.00 wejście w drugą drogę, 17.00 schron-obiad, 20.30 start do Kielc z Łysej Polany, 24.00 czwartek - Kielce. Straciłem 2 kg, COŚ PIĘKNEGO. Piękna droga bardzo lita, asekuracja siada zajebiście, dla mocnych zespołów super rozgrzewka, dla słabszych obowiązek przed Taternictwem.

Od 18-02-2006 strone odwiedziło :
(C) 2004 - 2018. Herman & Zioło