:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Artykuły ::

Dzień Ziemi 2010 - ŚKA na Skałce GeologówW dniu 22 kwietnia 2010 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi, Świętokrzyski Klub Alpinistyczny zorganizował akcję sprzątania Kadzielni. Była to już piąta tego typu akcja organizowana przez klub, tym razem pokryła się z jubileuszem 40-lecia obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20-lecia w Polsce.

Urząd Miasta przekazał nam rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci. Obok byłego kina Skałka postawiony został kontener na worki ze śmieciami, które następnego dnia odebrały odpowiednie służby czystości :)

O godzinie 15tej spotkaliśmy się pod "Wschodnią".


Przyszło wiele osób, dlatego też sprzątanie odbyło się szybko i sprawnie.


Dzięki zastosowaniu technik alpinistycznych oczyściliśmy ze śmieci okolice Skałki Geologów wraz ze stromymi zboczami i ścianami.


Ale nie było tak łatwo... Akcja rozpoczęła się pod słonecznym niebem, aż nagle wielkie płaty śniegu zaczęły ciąć jak oszalałe, początkowo na przemian z deszczem,


potem chmura się zdecydowała i odpuściła deszcz. Była już tylko śnieżyca! :) , ale nie trwała długo.


Po chwili zaświeciło słońce. W "górskim" klimacie pogodowym sprzątaliśmy dalej :) , aż do zapełnienia ostatniego worka.


A na koniec, podobnie jak ostatnio po zakończeniu akcji był grill. Jedna kiełbasa na głowę, więc jeśli ktoś liczył na wyżerkę to przeżył zawód :) .


Sprzątanie Kadzielni, przebiegło w miłej, zabawnej atmosferze.


Dzięki koledze Łukaszowi mamy ładne zdjęcia, w tym grupowe. Stoimy na tle Skałki Geologów, a przed nami rozciąga się droga zapełnionych worków na śmieci. Jest ich tak wiele, że aparat nie objął całości :) .


Do zobaczenia za rok!

Irys
Od 18-02-2006 strone odwiedziło :
(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię