:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Artykuły ::
Otwarcie i poświecenie klubowej bulderowi.

Wtorek 23.12.2008r. - tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej kieleckiej profesjonalnej ścianki bulderowej! W związku z tym, że obiekt znajduje na terenie Klasztoru Braci Kapucynów, uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy św., po której o. Roman Rusek - proboszcz i gwardian Klasztoru, oraz ks. Tadeusz Pasek (nasz klubowy Kolega) poświecili zerwy i chwyty pakerni.Sala, w której znajduje się ścianka, została ochrzczona imieniem św. Bernarda (patron alpinistów - http://pl.wikipedia.org/wiki/Bernard_z_Menthon).


Otwarcie połączone było z klubową Wigilia, wspólnym opłatkiem i poczęstunkiem.
Na zakończenie w ruch poszła magnezja, powstały pierwsze fajne bulderki i obwody.

Uroczystość ta mogła mieć miejsce, dzięki temu, że przez cztery tygodnie, prawie codziennie (bez niedziel), grupka wspinaczy intensywnie pracowała na ten szczytny cel. Kilka osób przychodziło i mocno angażowało się praktycznie w każdy roboczy dzień! Inni wspierali prace w miarę swych możliwości, lub poprzez wkład finansowy i materialny. Udowodniliśmy, że możemy stworzyć bardzo mocny zespól i sprostać trudnej drodze jaką niewątpliwie była ta inicjatywa. Wiele sytuacji wymagało kreatywnych rozwiązań, ciężkiej fizycznie pracy, długotrwałego poświecenia, wytrwałości w organizowaniu środków pieniężnych, narzędzi, materiałów no i wiary, że to wszystko się uda.
Pokonaliśmy naprawdę piękną i wymagającą drogę, która zaoferowała nam mnóstwo wrażeń, wspaniałą przygodę i efektowne zakończenie.
A co najważniejsze, otworzyliśmy możliwości na rozwój kieleckiego środowiska wspinaczkowego i dalsze fantastyczne przygody.
Wielkie dzięki za trud i zaangażowanie!

Więcej fotek w galerii


payek
(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię