:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Artykuły ::
Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kielcach, zorganizowało 12 maja 2009r. festyn w Kieleckim Parku Miejskim, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny został zaproszony do współorganizacji imprezy i naturalnie z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie.

for. Agnieszka Sikora

Mając na uwadze, iż dzieci biorące udział w tej imprezie są upośledzone w stopniu lekkim jak i głębokim, musieliśmy dostosować trudności naszych konkurencji do poszczególnych osób. Tak wiec przygotowaliśmy bardzo proste zabawy typu; wciąganie baloników na linie, „ wspinaczkową huśtawkę”, jak i znacznie trudniejsze zadanie - wspinaczka po linie z węzełkami.

for. Agnieszka Sikora

Standardowo zagospodarowaliśmy dobrze znany nam z poprzednich imprez kornel za popiersiem Stefana Żeromskiego. Miejsce to jest idealne, gdyż zapewnia dobrą asekuracje z solidnych konarów drzew, jest w centralnej części parku i umożliwia dobra komunikacje z muszlą koncertową, na której relacjonowany jest całościowy przebieg imprezy.

Dzieciom towarzyszyli opiekunowie i rodzice, którzy wraz z nami energicznie dopingowali uczestników zabaw. Wesoła atmosfera i zaangażowanie dzieciaków było imponujące!

for. Agnieszka Sikora

Wydaje się, że tego typu zajęcia są doskonałą formą rewalidacji dla tych dzieci. Wykazując się pełnym zaangażowaniem fizyczny, musza też pokonać lęk przed wysokością, co niewątpliwe podbudowuje pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej Galerii

payek
(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię