:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Artykuły ::
Co tam w Tatrach słychać?
Wycie wiatru słychać.
Ale teraz poważnie. Z Przemkiem pojechaliśmy w Tatry w piątek. O godz. 9:05 jedzie autobus relacji Warszawa - Zakopane i całkiem spokojnie bez najmniejszego tłoku o 13 z minutami jesteśmy w Zakopanem za 35 PLN. Za chwilę busik do Kuźnic i ok. 14 zaczynamy podejście na Halę G. Na kolejce na Kasprowy W. ogłaszają, że wagoniki mogą nie jeździć z powodu silnego wiatru, no ale w lesie jeszcze tego nie czuć, za to słychać. Ja z ciężkim plecakiem i przy tym wietrze jakoś nie lekko, ale na Halę dotarłem. Noclegi były zamówione telefonicznie więc z łóżkami nie ma problemu. Ze względu na warunki atmosferyczne rezygnujemy z pierwotnego planu (Filar Staszla na Zadnim Granacie) i wybieramy cel zastępczy - Żebro Czecha na Wierchu Pod Fajki. Wieczorem kolacja, góralska kapela na żywo, pakujemy sprzęt i spać.
Rano ok. szóstej pobudka, a o 7.00 wyjście w góry. Szlak na Czarny Staw Gąsienicowy tylko na samym początku ledwo widoczny a później sami (tzn. Przemek) żeśmy torowali, łamliwa szreń, kosówki, nogi wpadające do kolan i jeszcze głębiej - jednym słowem ciężko było. Szliśmy do tego Stawu ok. 1h i 20 min. Gór oczywiście nie było widać, w prześwicie zauważyliśmy Karb więc zorientowaliśmy mapę i ustalili dalszy kierunek marszu, aby znaleźć Wierch Pod Fajki i opadający z Żółtej Przełęczy żleby z charakterystycznym palcem. Po długim podejściu (ok. 3h 30 min) udało się nam zlokalizować wejście w drogę.

Leszek przy pierwszym stanie

Udeptujemy w śniegu półkę, zakładamy stanowisko, krótki odpoczynek, trochę herbaty, kabanosy, suszone morele, słodycze, zabranie szpeju i w drogę. Na początku haczyk, trudności nie duże, później friendzik, po 30 m stanowisko z dużej rynny i kości. Kominek wygląda całkiem fajnie, w pionowej szczelinie można będzie zakładać friendy i kości, ale trochę tchu mi brak. Dochodzi Przemek i za moją namową WYCOFUJEMY SIĘ.

haki się przydały...

Otóż ja nie byłem przygotowany do wyjazdu kondycyjnie. Bardzo się męczyłem na podejściu i po każdych kilkunastu krokach musiałem odpoczywać, dostawałem zadyszki więc dupa mokra. Wbijam dużą V-kę, skracam pętlą przekładamy linę, zjazd pod ścianę i po ptokach (Fajkach). W między czasie przestało wiać i przestał sypać drobny śnieżek. W zejściu już było łatwiej. Trójka ludzi wędrująca na Zawrat troszkę zostawiła śladów więc po ich śladach wracamy do schronu. Byliśmy jedynym zespołem, który wyszedł w tym dniu w góry na wspinanie.

piwo małe bo droga nie skończona...

Wieczorem w pokoju wiśnióweczka, finlandia, dowcipy razem z narciarzami którzy uczestniczyli w kursie lawinowym. Oczywiście w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę sypnęło śniegiem, spadło go chyba ze 30 cm. Powrót w niedzielę autobusem do Krakowa i pociągiem do Kielc.
Nie tak miało być, ale brakowało mi sił na tych podejściach. Przemku, może następnym razem będzie lepiej.

Leszek.Hej scyzory!!! Hej Leszku !!!

PODEJŚCIE
Dziwne. Czy my pływamy w mleku ???
Miała byś dobra pogoda i betony pod rakami a tu stoję w śniegu po jaja !!!

DROGA
Pierwszy wyciąg puścił bez liny. Jakoś tak nie było potrzeby.
Drugi prowadzi Leszek w swoim stylu.
Jeden hak wysyłowy nad stanem i jeden przelot na 30m !!! To jest to .
Fakt że trudno nie było ...

WYCOF
Nie ma co gadać. Lepiej tak niż śmigłem..

KSIĄŻKA WYJŚĆ
W schronisku, w książce wyjść Leszek wpisuje że wycof i że wrócili
a w okienku obok nasze nazwiska i dziwnie znajomy skrót ŚKA ...


Może i mało urobione , zgoda , ale cały wyjazd super udany. Zdobyłem sporo doświadczenia którego w skałkach nie uświadczysz. Samo podejście i wyszukanie drogi w takich warunkach to spory wysiłek a to dopiero wstęp do łojenia.


Wielkie dzięki Leszku za ten wypad jak by nie patrzeć mój pierwszy taternicki.


Miło pomyśleć- ja tu jeszcze wrócę...
Przemek
Od 18-02-2006 strone odwiedziło :
(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię