:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia ::


:: Wszystkie Przejscia ::

Statystyki dla drogi: Direttissima
Przejsć: 5
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

Rudawy JanowickieDirettissima VI.2+ FLASH 2019-07-21czyzyk
Poranna zlewa pokrzyżowała plany, wiec pod dowództwem pułkownika Tomasza postanowiliśmy zwiedzić Rudawy. Pierwszym przystankiem była Fajka i dwie drogi. Direttissima, dla której warto przejść się nawet pół dnia oraz Tsunami VI.2+ PP. Kolejnym przystankiem był Dziob przy Starościńskich Skalach z genialnym Filarem wombatów wprost VI+/1 Flash i zaskakującą Seks afera VI.2 PP

Rudawy FajkaDirettissima VI.2+ OS 2019-06-22ManiekFjederow
Stary ultra-kasyk Fajki. Lekkie przewieszenie i techniczne wspinanie w płycie, plus rysa i przerysa na deser. Na sajta przystępne. Polecam!

Rudawy Skalny Most Direttissima VI+ TRAD 2019-05-26ManiekFjederow i LeSzek Szymański
Górskie wspinanie z klasą - tak rekomenduje ja przewodnik, tyle że w górach miało by więcej ;). Dwa bardzo ładne wyciągi (pierwszy za V+ prowadzi Leszek) Na drugim trzeba się już dobrze klinować i walczyć o każdy metr. Asekuracja bardzo komfortowa. Zdecydowanie polecam.

Tatry MSWDirettissima M4+ OS 2017-01-28ManiekF i M.Czech
Przepiękna wycieczka Tatrzańska. Prawie 900m deniwelacji. Warunki bardzo dobre. Rynna Abgarowicza w lodzie. Kluczowe zacięcie ładnie zalane. Rynna Wawrytki po lodzie i firnie. Całość zrobiliśmy na 5 wyciągów, większość na lotnej, jedynie w zacięciu asekurowaliśmy się na sztywno. Czas to 7h od podstawy Gruszki. Zejście z Mięgusza po nocy faktycznie może być problematyczne. My na szczęście schodziliśmy za dnia. Wszystkie kluczowe miejsca (np. kamień z pi*dą) które opisywali mi klubowi koledzy ułatwiły orientację w terenie i po 3,5h byliśmy na szlaku.

Tatry Pn. ściana Mięguszowieckiego Szczytu WielkiegoDirettissima IV M5 OS 2012-03-20Cniach, Doktor, Herman
Jedna z najwyższych ścian tatrzańskich. Dochodzi do 880m w linii spadku wierzchołka.

Akcja trwała 20,5h. Wyszlismy ze schronu o 3:30. 1h pod "gruszke". zaczelimy wspin po 5:30. Ok 16:30 bylismy na szczycie. Zejcie trwało 7h i mega zjebani ale szczesliwi stawilismy się o 24:00 w schronie w moku.

zdjecie sciany

Warunki mielismy dobre, trawy suche(jak to w tym roku wszędzie), sniegi dobre(gipsy, miejscami cukier). Droga super, długa, logiczna. Elegancko wchodzi w łyde.

Zejscie z miegusz... Wlysć na miegusza to ch... ale zlysć... przejeb...eee. Ale wspólnymi siłami, pomalućku, po nocy udalo się rozszyfrować ten labirynt:)). O piź... włos a byłby kibel - ale nie dałem się namówić doktorowi i cniachowi na ten kuriozalny pomysł. Chłopaki wpadli na to kiedy nie moglismy znalesc przejscia miedzy Wielka Galegią Cubryńska a Zadnia Galerią Cubryńską.
Doktor i cniach Wołali:
"Herman chodź!!!"
"po co" - ja
"idziemy spać" - cniach
"co!!!" ochujelicie!!! ide w dół zobaczyć - powiedzialem a wełbie miałem "pojebało im sie tyle złażenia. Juz tak nie daleko a Ci spać. Będę tu łaził całą noc aż znajde to zejcie" Po chwili, na szczescie wyniuchałem krecim wzrokiem drogę i poszło.

Bardzo cenne doswiadczenie, dzieki chłopy za super wyjazd.

Od 18-02-2006 strone odwiedziło :
(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię