:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
:: Partnerzy ::RS Active


9a

Dynamik


:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Przejścia - Świat ::
Przejścia użytkownika Ksaweryn
Rejon Droga, wycena, styl Data przejścia Autor przejścia

BoniekMaszyna prosta VI.4 PP 2024-06-15Ksaweryn
Druga próba. Łatwe (według niektórych przewodników 3+/4) - o ile ma się przynajmniej te 175cm zasięgu, droga to dwa przewieszone baldy przedzielone restem do zera. Padło jeszcze Nie tylko dla orłów VI.2 OS (przewodnikowe 2+ ma tylko jak ktoś nie ma ani grama dogięcia, albo jest ślepy - bardziej czytelnej drogi dawno nie robiłem).

Kamieniec, EigerekAkcja na Eigerze VI.4 PP 2024-06-01Ksaweryn
Cel był inny, ale w trójkowym zespole nie chciało mi się biegać spod Krowiej Turni na Bąbla robić Thorina, a na Małym Gladiatorze pobrudziłem zbroję na próbach mantlowania. Gromy z oddali były zatem rewelacyjną wymówką żeby sobie darować, koniec końców burza jednak przeszła bokiem - trzeba było więc znaleźć szybką szemraneczkę do kajetu :D Co do samej drogi - robiona bez ograniczników, tzn. górą trawers praktycznie do wyjścia z Muminków. Po tym artykule wnioskuję, że tak się chodzi, bo ograniczając się wychodzi Przeakcja. Anyway - jakby było zimniej to by było łatwe :)

Czarnorzeki, Sokoli Grzbiet, DzwonNuda Mantyłło VI.4+ PP 2024-05-30Ksaweryn
2 pr. - raczej łatwe (podaję wycenę z topo, ale dla mnie ten plus jest trochę na wyrost), choć dużo może zależeć od zasięgu i warunu. Na pewno krótkie i balderowe, przydaje się mobilność bioder. Dzięki dla Czyżyka za obwieszenie, Phoniksa za świetny patent na drugą i trzecią wpinkę, i Mańka za uratowanie przed zachlapaniem krwią całej skały :P

Łutowiec, KnurCzłowiek który się chujom nie kłaniał VI.3 PP 2024-05-05Ksaweryn
Wracając z okolic Szczytnika zahaczyliśmy z Agą o Łutowiec, bo byliśmy niedorżnięci, a klubowa ekipa już była na miejscu :) Jedna próba na rozpoznanie, druga na zrobienie. Padł jeszcze Oktoberfest OSem (VI.1+ - nie ma wuja che wsi żeby to miało VI.2 - nawet idąc klatą po ringach) i Prawe minogi VI+ OS.

Szczytnik, WielbłądManewry Piaszczyste VI.2+ PP 2024-05-03Ksaweryn
2pr. Ot, droga. Nie wiem co o niej napisać, oprócz tego że zrobiona :P Ani cudne, ani parch, już więcej emocji wzbudził Pruj Chałat (VI.1, OS) - kawał ciekawego wspinania.

Dupa SłoniaMędrcy Tralfamandrii VI.4/4+ PP 2024-04-27Ksaweryn
Podaję wycenę z topo, bo czy to ma pełne VI.4+ - ciężko mi powiedzieć. W pełnym słońcu może mieć :) Padła po 5 wstawkach rozłożonych na dwa dni. Droga obowiązkowa dla każdego kompetentnego wspinacza na tym poziomie!

Kołoczek, PtakKubanka VI.3+/4 PP 2024-04-13Ksaweryn
3. próba - pierwsza na obwieszenie i wyczyszczenie po zimie z pajęczyn i pyłu, druga to szybka wędka na doszlifowanie i znalezienie kompromisu między patentami moimi i Czyżyka (dzięki!). W przewodniku Rettingera obecnie ma 3+, natomiast drzewiej miało VI.4 i tak też twierdzi większość na 8a, ale dla mnie było jakieś nie za trudne - stąd łamaniec. Tak czy inaczej - przystępne, kruks na dole, jak się nie ma zasięgu to trochę po gniotach, ale na tę drogę zasięgu miałem idealnie na styk żeby z nich nie korzystać :) Może stąd moje odczucia co do wyceny.

Łutowiec, ZamkowaStop zwolnieniom z WFu VI.3 PP 2024-03-03Ksaweryn
2pr. W przewodniku ma 2+/3, ale myślę że pełna "trójka" się należy, nawet jeżeli softowa. Na OSa trudne, a piąta wpinka jak nie wisi (najlepiej przedłużona) to strach. Jak wisi to spoko, byle nie iść do niej klatą po ringach :)
Z ciekawszych padł jeszcze Cienki Bolek VI.2 OS na Warchlaku - podręcznikowa definicja balda z liną.

Leonidio / Muppet ShowMadame Squirrel 7b PP 2024-02-17Ksaweryn
Pykło w drugiej próbie. Boulder w przewieszeniu na dole, a potem jeszcze kilkanaście metrów wspinania po dobrych chwytach w ~pionie - ale pod stanem jeszcze można się zwalić. Dół dla mnie softowy, góra... dobrze że wcześniej Payek zrobił rekonesans :)

Na wyjeździe oprócz wspomnianych dwóch dróg padło jeszcze 7a PP (Tsibouri extension w Twin Caves) oraz 5x6c fleszami albo OSami - jedno nawet rzekomo ma 6c+, ale... no właśnie. Wyceny w przewodnikach (są dwa) na wielu drogach wahają się o 0,5 stopnia, zwykle będąc zawyżonymi - na 8a.nu wszystko w dół przeceniają głównie Polacy :D

Leonidio / Love LedgeDesperate Sex Wives 7a FLASH 2024-02-15Ksaweryn
Payek obwiesił, mi udało się zrobić fleszem - trikowa sekwencja po naprawdę słabych chwytach (słowa nie oddają tego, jakie są złe). Ja telegrafu nie czułem, ale wszyscy obecni twierdzą że było go widać z drugiego końca Leonidio... no cóż :)

ZborówCzas odlotów VI.3+/4 PP 2023-11-04Ksaweryn
Zgadzam się z przedmówcą, dobrze że był Czyżyk :) Balety od lewa do prawa po małych dziurkach na chwyty i stopnie - całkiem fajne, wbrew powyższemu opisowi. Albo turbołatwe VI.4, albo masakrycznie trudne 3+, więc, łamaniec? (wyżsi mają łatwiej)

RzędkowiceMagnetowid VI.3+ PP 2023-10-29Ksaweryn
Stare zaległości - onegdaj zdarzyło mi się zwalić z samej góry, z ruchu do klamy po której zaczyna się krowi teren, dziś w pierwszej próbie rozwiesiłem i przypomniałem ruchy (ze wsparciem niezawodnego Krisa), w drugiej zrobiłem. Nie po to pojechałem w Rzędki, ale tym razem przynajmniej wróciłem z jakimś przejściem. O samej drodze nie ma się co rozwodzić - ultraklasyk w tym stopniu trudności.

Jaskinia Jasna w StrzegowejSwing VI.4 PP 2023-07-02Ksaweryn
3pr., pierwsza dziś (dół obwieszony z kija). Droga pode mnie - wiosłowanie po klamach w przewisie, trudność do 3. wpinki. Jak na VI.4 to łatwe (w przewodniku Rettingera ma 3+), ciekawa droga w brzydkim rejonie. O ile okolice są piękne, to sama skała nosi liczne ślady bytności drytoolowców, a lokalne bydło urządza sobie tam melanże, czego efektem są np. ogniska z materacy rozpalane pod samą skałą.

TrzebniówOrtopedzio VI.2 PP 2023-06-11Ksaweryn
Droga trochę wciśnięta na siłę pomiędzy dwie sąsiednie, dlatego trudna na OS, bo nie do końca wiadomo którędy właściwie iść (hint - z lewej).

ŁutowiecPragnienie VI.3 PP 2023-06-10Ksaweryn
Yyy, droga. Nawet ciekawa. Zrobiłem bo Phoniks zrobił i trzeba było :) 2pr. Padł też Szwajcar VI.2 OS PP i Akwizytor mocy VI.2 FL PP.

TrzebniówElektron John VI.3 FLASH 2023-06-08Ksaweryn
Nowość z 2020 roku na Kaczym Kamieniu - niewielkim kamyku kawałeczek w las za Kaczą Skałą. Fleszosajt (część chwytów na górze była przymarkowana, więc nie mogę powiedzieć z czystym sumieniem że OS). Softowe, może trochę szemrana wycena, ale spocić się można skradając po piciokach - człowiek staje pod skałą i myśli że to na pewno parch, a tu całkiem ciekawa dróżka :) Ale równie zadowolony jestem z Kaczogrodu VI.1+ OS PP.

Portugalia, Lizbona, GuiaLevitaçao 6c+ OS 2022-11-05Ksaweryn
Poezja! Kwintesencja łestowego wspinania - dobre chwyty, przyjemne ruchy, pełna lampa i ocean za plecami. Megaprzyjemna droga, nawet jeżeli łatwa w swojej wycenie.

Więcej godnych wspomnienia przejść z Portugalii do zaraportowania nie mam - wyjazd okazał się być wspinaczkowy tylko w dość umiarkowanym stopniu :)

Portugalia, Setubal, AzoiaSalto imortal 6c+ OS 2022-11-04Ksaweryn
Kilkunastometrowe wiosłowanie w lekkim przewisie po dobrych chwytach z nieco bardziej wymagającą końcóweczką, polegającą na wpięciu się do stanu będąc w dachu, podebranym po całym tym wiosłowaniu - można spaść z liną w ręce :)

Smoleń/Park JurajskiHrabia Doku VI.2 OS 2022-07-23Ksaweryn
Czysty os, z wieszaniem wpinczaków i wszystkim. Generalnie Park Jurajski wyczyszczony na dwa wyjazdy (oprócz Kalafiora), zrobione niemal wszystko od prawa do lewa oprócz Bezwarunkowej Deratyzacji. Z ciekawszych przejść w czerwcu padły jeszcze Bulder na kółkach VI.2 fleszosajtem, Oddech szczura VI.2 flashem, Punkty osobliwe VI.2 (z obejściem z prawej) w drugiej próbie. Fajny, całkiem przyjemny rejon na panujące upały z łatwymi, krótkimi drogami.

KołoczekKrakowskie pieczywko wprost VI.3 PP 2022-07-16Ksaweryn
4pr. - co patrząc po wpisach innych klubowiczów, i tak uznaję za dobry wynik. Podobnie jak Leszek drzewiej, moje pierwsze wstawki były patentami za "sześć więcej" - na szczęście po drugiej wstawce pojawiła się dziewczyna która chętnie podzieliła się właściwszymi patentami :) Stopnie wyślizgane wzorowo.

KamieniecTruskawkowy filar VI.3 PP 2022-05-14Ksaweryn
W różnych topo dają temu plusa, ale (nie tylko w moim przekonaniu) to "tylko" coś z pogranicza VI.3/3+. Wspinanie... jak to często w Kamieńcu i okolicach - dość specyficzne, ale na swój sposób przyjemne.

Kamieniec Strachy na lachy VI.3 PP 2022-05-14Ksaweryn
Największa zaległość mojej dotychczasowej wspinaczkowej kariery, dziś padło w 2. próbie - góra mimo upływu lat i wzrostu mocy niezmiennie straszna :)

San Vito Lo CapoIl mio ennesimo compleanno 7c PP 2022-01-24Ksaweryn
Cirka 5-6 prób, nie pamiętam dokładnie. Niby takie trochę łatwe, ale trochę nie do końca :)
Parę fajnych przejść mi przeszło koło nosa, bo połowę wyjazdu odgrzebywałem psychę spod gruzu, i dlatego że pojechałem na Sycylię z przeświadczeniem że nie mam zamiaru się napinać (oraz nie byłbym sobą gdybym np. na 7b+ nie zj*bał się po trudnościach, pod stanem :) ).
Z ciekawszych dróg padły jeszcze (w kolejności subiektywnej ważności dla mnie) :
Fratello caldo 7a+ FL
The riddle 7a FL
Bianca 6c OS
Swissmade 6c+ FL
Beam me up Scottie 7a PP
Culo di gomma 7a OS (przy czym na Jurze robiłem trudniejsze VI.2)
I ok. 10 dróg w przedziale 6a-6c.

CzarnorzekiDionysus VI.3+ FLASH 2021-10-24Ksaweryn
Pierońsko trudno mi to wycenić. Z jednej strony we wszystkich przewodnikach i na 8a ma VI.3+, z drugiej - przeszedłem i się nawet nie spociłem, powiedziałbym że VI.3 to wszystkie pieniądze. Z trzeciej - droga totalnie pode mnie, krótkie spięcie w przewieszeniu po dobrych chwytach (no i mantla, ale z tym też nie mam problemu), a warun na piachy był aż za dobry. ¯\_(ツ)_/¯

Dolina KobylańskaKonie Apokalipsy VI.3+ PP 2021-07-04Ksaweryn
2pr. Wygnało mnie dziś aż do Kobylańskiej, szukając schronienia przed lampą trafiłem pod Cycówkę, i z braku laku poprowadziłem tego "klasyka". Myślę że łatwe w swojej wycenie (kiedyś miało łamańca), główną trudność stanowi bald na początku - jak ją odkopać z pajęczyn i mchu to całkiem przyjemne krótkie spięcie.

RożnówKwestia krakowska VI.5 PP 2021-06-03Ksaweryn
Kolejna zaległość z zeszłego roku - napoczęte w Boże Ciało tak zostało przez cały sezon, a choć pierwszy wiosenny wyjazd do Rożnowa bardzo rokował, to zabrakło wtedy kropki nad i. BARDZO fajna droga, szczególnie dla koneserów dobrych chwytów w (dużych) przewieszeniach :)

Strażnica PrzewodziszowickaSerek wprost VI.2 OS 2021-05-30Ksaweryn
Różne przewodniki różnie mówią - w jednym to ma VI.2 (ale jeżeli tak, to softowe), w innym VI.1+, ale niezależnie od stopnia - prze-pię-kne wspinanie w swojej wycenie, przyjemniejszej drogi na Jurze nie robiłem, poza Jurą chyba też nie. Tylko rześkie obicie (4 ringi na 16 metrach) trochę może zniechęcać :)

Generalnie dzień robienia metrów - padły jeszcze Girls Power VI+, Giganci tańczą VI.1, Proszę konia VI.1, Za kantem serka VI.1, Krucha Ścianka VI.1+ - wszystko flashem.

Strażnica PrzewodziszowickaImbir VI.2+ PP 2021-05-30Ksaweryn
2pr. Interesująca ruta - nie powiem że zdecydowanie polecam, natomiast warto się z nią zmierzyć.

TrzebniówSłomiany zapał VI.3 PP 2021-05-04Ksaweryn
2pr. Dół boulderowy po dobrych chwytach, na środek trzeba znaleźć sekwencję, rest, i trochę czujnego skradania w połogu przed samym stanem - droga kompletna, polecam :)

BovedonLarga, dura y caliente 7b+ PP 2021-02-26Ksaweryn
Fajna ruta (1. wyciąg), z wymagającym baldem na SAMIUTKIM KOŃCU -kto nie latał z wybraną liną wpinając się do stanu, ten nie wie co to życie :)

Czarny KamieńGolem VI.5 PP 2020-08-25Ksaweryn
Dwa długie dni i kilkanaście oddanych prób sprawiły, że dnia trzeciego, mając perfekcyjny zacyk... przeszedłem ją na rozgrzewkę, a potem jeszcze raz - dla pewności :) Droga bardzo pode mnie, boulder w dachu. Dzięki dla Phoniksa za wyszukiwanie najlepszych promocji! :D

RożnówMoszna? Moszna! VI.2 FLASH 2020-05-03Ksaweryn
PP. Co tu dużo mówić - droga obowiązkowa w tej wycenie.

BovedosBob natural mystic 7b PP 2020-01-14Ksaweryn
Veni, vidi, vici - po tę drogę przyjechałem do Hiszpy, rok temu mi się oparła :) Dojście pionem(?) po klamkach i tufach do cruxa - 4-5-ruchowego balda w dużym przewisie, potem rest, i dalej jeszcze z 10 ruszków w przewisie po klamkach do stanu.

Gandia, MarxuqueraGallo de La Susanna Alba 7a PP 2020-01-12Ksaweryn
Zaległość z zeszłego roku - po powieszeniu zaczepów i przypomnieniu ruchów przebiegłem ją w drugiej próbie. Krótkie, ale bardzo fajne - crux to długi bald. Niby formalność, ale dobrze wziąć poprawkę na bezlitosne słońce w całym rejonie :)

BovedonTambor llunyans 7a RP 2020-01-11Ksaweryn
Druga próba - we flashu mnie pogło, a za chwilę złapał deszcz (anomalia pogodowa w Hiszpie). Szlak przetarł Phoniks dwa lata temu, ale wtedy go tylko łapałem - nawet z ziemi getra za bardzo falowała, żeby się wstawić. Fajne, ale skała ostra.

ZborówMiłość w windzie VI.3+ PP 2019-11-16Ksaweryn
Fajna ruta, nic dodać, nic ująć :)

GrochowiecSan Quentin VI.4 PP 2019-10-19Ksaweryn
Niby łatwe... ale nie tak do końca... ale koniec końców jednak łatwe :) Jako wisienka na torcie padł jeszcze SS Wiking, VI.2 OS

ZborówPół żartem pół serio VI.2+ FLASH 2019-09-25Ksaweryn
Po zaczepnikach i patentach Leszka Sz. - jak się potem okazało, to przejście kosztowało mnie całą "baterię" tego dnia :) Padły jeszcze (Środkowy) Zajączek VI.1 OS (mniej to nie ma, mogłoby nawet ocierać się o VI.1+) i Nieistotne warianty VI+/VI.1 OS

PopielarkaCzołgi w Ardenach VI.3 PP 2019-09-15Ksaweryn
2 pr. Mało brakło żebym odpadł przy kluczowym ruchu, ale siłą woli dałem radę utrzymać :) Padło jeszcze Lhotse Cup (VI.2, PP - noga wstawiona za wysoko powstrzymała mnie na OSie) Dzięki dla niezawodnego Leszka za asekurację i... może nie tyle patenty, co sugestie :)

BirówSyndrom niedopchania VI.4 PP 2019-07-07Ksaweryn
Fajne, względnie krótkie, ale emocjonujące. Przez głupie błędy dużo prób zeszło, łącznie chyba... 8? (dziś 3), ale to przeca nie droga na rozgrzewkę, a ja dopiero smyram ten poziom trudności, więc... hoj - tak czy inaczej jest jakieś VI.4 na wyjeździe :) Padła jeszcze Deszczowa piosenka (VI.3, 2. próba), Xsięga bałwochwalcza (VI.2, fleszosajt) i Lisek Chytrusek (VI+, OS).

Rzędowa SkałaDroga urzędowa VI.3 PP 2019-05-18Ksaweryn
2. próba. Nawet całkiem całkiem, po dzisiejszym dniu chyba muszę zweryfikować to czy na Rzędowej Skale faktycznie jest bardzo promocyjna wycena... albo to słońce świecące w plecy przez 3/4 dnia dodaje trudności :D

TrzebniówMeteor VI.3 PP 2019-04-22Ksaweryn
3pr. Oprócz tego jeszcze Bronkówka V, Gorzkowe kwiaty V+, Hameryka VI, Zakręt U VI.1, Paniker VI.1+, Europa VI.1, Dzieci Boga VI.2, Andromeda oryginalnie VI.1+, W kaczy kuper VI.1+ - wszystko flashem PP.

RożnówPrzygody VI.3 PP 2019-03-30Ksaweryn
Zaiste, piękne przygody! Istotą drogi jest ultraczujny trawers po stopniach wielkości wystających ziarenek piasku, z niemal równie słabymi chwytami :) Z zaległych padł jeszcze Hokej, na więcej brakło czasu i skóry.

KamieniecKatarakta VI.3 PP 2018-08-19Ksaweryn
Dołem łatwy i przyjemny boulderek aż do trzeciej wpinki, jeden ruch na 666% Mocy™, i po drodze. Niby VI.3+, ale nie mogę tyle dać z czystym sumieniem, nawet jeżeli ta droga tyle ma - w tym wypadku podeszła mi specyfika drogi, bo ogólnie trochę mi jeszcze brakuje do tego poziomu. Honorowe wzmianki: Kiełbaska (asekuracja :) ), Phoniks (patent sprzedany rok temu, ale został w pamięci). (w ramach nadrabiania zaległości padły jeszcze Krowia droga plus (VI.1 PP), Prostowanie prawej płyty (VI.2+ PP) i Muminki (VI.1+ RP) )

Czarnorzeki, StrzelnicaCamel Trophy VI.2+ PP 2018-08-18Ksaweryn
Fajny rejon, i droga też fajna - trudność przed stanem, trzeba umieć się poskładać. Padły jeszcze Ciemna strona księżyca (VI+ OS), Fajka pokoju (VI.1 OS), Kto pyta wielbłądzi (VI.1 FL PP) i Wierny pies Johny (VI+ FL PP).

BoniekKaskady VI.1 OS 2018-07-28Ksaweryn
Ta droga to poezja wspinania - lekki przewis, same dobre chwyty, coś pięknego! Dla mnie obowiązkowa droga w rejonie.

Góra BirówPrzepinka VI.2 PHOENIX FLASH 2018-06-10Ksaweryn
PP. Uczciwe jurajskie VI.2 flashem :) Padły jeszcze Adoracja Pantofelka (VI+ FL), Starszy pan magnezjuje (VI.1+ FL), Kiedy kobieta płacze VI.1 OS, i Kantowanie Lewej Pilchówki. Ta ostatnia w oryginale ma VI.3+, ale wygląda na to że nad trzecią wpinką urwał się istotny kawałek płyty, i droga jest nie do przejścia w oryginalnej postaci (na pewno nie za przewodnikowe VI.3+). Dół jednak wciąż jest hardy i ultrapalczasty, więc daję VI.2+

RożnówStrzał do lisów VI.1+ FLASH 2018-05-04Ksaweryn
Trudne, wymagające mocnej psychy. Zrobione pierwszego dnia tripa do Rożnowa - na świeżo uznałem to za najmniej godne przejście, bo wytelepało mnie strasznie i uwisiałem się na nim kupę czasu, ale po lepszym zapoznaniu ze specyfiką rejonu uznaję za największy sukces :) Podczas 3-dniowego wspinu padło 17 dróg, długo by wszystkie wymieniać, więc tylko podaję wyceny: 1 x IV, 3 x V+, 6 x VI i VI+, 4 x VI.1 i 3 x VI.1+ (oprócz rzeczonej jeszcze Kapitan Kloss i Feldkopfkant). Generalnie wyczyszczona większość do stopnia VI.1+.

Bellus, Cova de la PetixinaAnitesia 6c PP 2017-11-14Ksaweryn
Wyjazd do Hiszpanii miał stać pod znakiem robienia cyfry, ale plany pokrzyżowało mi przeziębienie złapane 5 dni przed wylotem. Zdążyłem doprowadzić się do jako-takiego stanu (fizycznego, bo z psychą aż do ostatniego dnia było "takse"), co z "ciekawszych" rzeczy zaowocowało zrobionym 6b+ PP pierwszego dnia, i rzeczoną Anitesią dnia ostatniego. Moc łokrutna, ni ma co! To tyle tytułem wymówek :) A sama droga fajna, bardzo w moich klimatach - lekkie przewieszenie i dalekie ruchy od jednej wielkiej dziurwy do drugiej (niscy jak zwykle mają trudniej, o czym przekonała się Gosia). Trzyma przez pierwsze 10 metrów, druga połowa drogi to piątkowe wspinanie w kominie. Pękła w 3. próbie.

Karlin, Rzędowa SkałaAmo Nitowa VI.2/2+ OS 2017-06-18Ksaweryn
PP. Drogi w rejonie mają raczej promocyjną wycenę, chyba że szuka się trudności tam gdzie ich nie ma, i np. zadaje z fakera głębokiego na paznokieć :)

Rzędowa SkałaLevelacja VI.2+ FLASH 2017-06-18Ksaweryn
PP. "Phoenix Flash" daje +5 do spręża na drodze :)

KamieniecLe Var VI.2+ FLASH 2017-06-15Ksaweryn
PP, miałem dobrego flashującego, no i ułatwieniem jest fakt że oprócz korzystnego stosunku siły do masy zginam się w niespodziewanych miejscach :) Bangledingowa droga w lekkim przewieszeniu (odpowiadają mi takie), ponadto - jak na większości dróg w rejonie - przy wyjściu do stanu na wierzchu jest bardzo obło, więc trzeba się gramolić i uwierzyć w ponadprzeciętne tarcie piaskowca. W trakcie dwudniowego wypadu padło jeszcze kilka(naście?) innych dróg w stopniach od VI do VI.1+, w większości PP lub FL PP. Rejon rewelacja!

ŁabajowaZawierciańskie dziewczyny VI OS 2017-05-03Ksaweryn
Niemały kawałek wspinania w umiarkowanie zróżnicowanym terenie. Miejscami "dziewczyny" były mokre, a upychanie palców w wilgotnych dziurach (w jednym miejscu i całej ręki po łokieć - fisting jak ta lala) było wątpliwą przyjemnością - musiałem się sporo usapać i ustękać. Na sucho to jednak droga warta uwagi.


(C) 2004 - 2024. Herman & Zioło, Ksawię