:: Menu ::
:: Sponsorzy ::
Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::
9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


:: Artykuły ::
Boże Narodzenie 2004.
Stokówka

Wykorzystując świąteczną przerwę Leszek Wójtowicz oraz Paweł dr know Olendzki wytyczyli kilka typowo zimowych linii. Drogi znajdują się w północnej części kamieniołomu. Lechu pociągnął A Łyżka na to niemożliwe... III+ na lewo od Połogiej Płyty.

Oto relacja Lecha: start zacięciem, do szarej ścianki i potem przewinięcie na płytę. Do góry ukośną ryską z trawą, po czym wyjście na wierzhowinę. Droga typowo zimowa, polecam haki i ujemną temperaturę. Trudności nieduże ale za to długość imponująca 25m.
Doktor natomiast na Chujawiaku nad ogniskiem wytyczył 2 linie i wypowiada się tak:
1. Środek Chujawiaka IV (T4) trudności czysto trawkowe, propnuję wskrzesić skalę ("T") i dać T4 - przyjemne lajtowe wspinanie, przypominające charakterem wspin na Giewoncie - zachęcam do powtórzeń; asekuracja dobra - głownie haczory;
2. Skośne Pęknięcie IVa w zasadzie III/IV (T3/T4) - logiczna droga po ewidentnej formacji - ciut łatwiejsza od Środka Chujawiaka, ale za to z równym ciągiem (Środek jest drogą miejsca) - polecam, asekuracja, uwagi jak we wpisie wyżej
Chłopcy opisane drogi zrobili od dołu asekurując się z haków i kostek. (patrz Zimowe Topo Stokówki)

Wykień
W ostatni dzień Świąt w komplet przelotów (4R+ST) została wyposażona droga: Sposób na owsiki VI.1 na Piaskownicy - Wykień. Przy okazji wizyty wycięto krzaki oraz odkopano Czarci kociołek. Ściana ta znajduję się w zachodniej części kamieniołomu i ma wystawę identyczną jak Piaskownica. Ścianę przecinają dwie rysy. Środkowa to projekt Michalskiego - Prezesa, wiec przed próbą przejścia radzę się skontaktować telefonicznie. Prawą natomiast od dołu zaatakował Lechu. Niestety wyjechał biedak z chwytami przy wyjściu, które o mały włos zabiłyby asekurującego Doktora. Lot był krótki, friend wytrzymał, obyło się bez gleby. Droga została wstępnie wyceniona na VI i ochrzczona przez Doktora LeChrys(t)a. (wkrótce Topo).
Świętokrzyski Klub Alpinistyczny
LeChrys(t)a VI DDS.
Lechu osadza kostke...

Herman
(C) 2004 - 2020. Herman & Zioło, Ksawię