:: Menu ::
:: Sponsorzy ::


Park Linowy Kielce

:: Partnerzy ::


9a

DynamikE-Pamir
Go-SportSportPower

SpeedMed

:: Pogoda ::
Prognoza ICM UM
Prognoza ICM COAMPS


Obóz sekcji dziecięcej ¦KA w Hiszpanii 11-18 luty, Costa Blanca

Podczas krótkiego wyjazdu skupili¦my się na wspinaniu OS i FL na ilo¦ć. Odwiedzili¦my 6 rejonów wspinaczkowych.
Marxuqera, Bellus, Bovedon, Bovedin, Montesa, Sektoret - w tym ostatnim byli¦my tylko z Anią, reszta restowała zwiedzając Alicante i Gandię.

Rejony zlokalizowane są w okolicy Gandi i oferują wspinanie głównie po łatwych drogach za wyjątkiem Bovedonu, gdzie prócz nielicznych łatwych znaleźć można drogi w przedziale 8c- 9a.

Rozwspin z Basią Burczyk (przybyła kilka dni wcze¦niej) rozpoczęli¦my w Marxuqerze i Bovedonie, gdzie w jej wykonaniu padło sporo 6a-6b OS-em, rozpatentowała także 7a.

W kolejnych dniach, we wzmocnionym składzie pojechali¦my do Montesy. Rejon oferuje dużo dróg głównie w przedziale trudno¦ci 4-6b, wspinanie ma charakter płytowy, a drogi są krótkie - w sam raz na rozwspinanie. Jest to stary rejon, gdzie wyceny są raczej harde. Rozruch przebiegał sprawnie - dzień zakończył się pierwszymi sukcesami- Basia Burczyk i Michał Korban robią 6c z FL, Ania Szkliniarz w 2. próbie.

W kolejnym dniu udali¦my się do Bellus. Wspinalismy się w sektorze CovaPetxina. Po kilku łatwiejszych drogach Martyna pokonała 6c FL, a chwile później 6c+ w tym samym stylu. Fakt ten zachęcił Basię i Michała do próby FL na tym samym 6c+ i także udała im się ta sztuka. Ania i Antek wspinali się na ilo¦ć i pokonali kilka ładnych, wymagających w swym stopniu trudno¦ci dróg.

Po dwóch dniach wspinania rest - większo¦ć zwiedzała Alicante i Gandię, my natomiast udali¦my się do Corbery razem z Anią. Sektor el Sektoret daje możliwo¦ć wspinania się w przewieszeniu po dobrych chwytach. Ania próbowała dwukrotnie 6c+ i bardzo mało brakowało do zatopowania.

Po re¦cie wspinalismy się w słonecznym Bovedin. Duża ilo¦ć słońca nie ułatwiała zadania, a mimo to Antek pokonał swoje pierwsze 6b w 2. próbie. Po południu przenie¦li¦my się do Bovedonu, gdzie mogli¦my popatrzeć na próby Daniego Andrady na 8c+ - dzieci otrzymały od Mistrza autografy na swoich klubowych koszulkach. Zmotywowane spotkaniem atakowały swoje projekty. Antek zrobił 6b OS, Basia 7a RP, Martyna i Michał flashe na 7a!

Ostatni dzień obozu spędzili¦my w Bellus, gdzie dzieci przepełnione motywacją dokonały swoich najlepszych przej¦ć:

Basia Burczyk pieknie zawalczyła i pokonała 7a OS! Mało zabrakło Michałowi - zrobił tę samą drogę w 2-giej próbie, Martyna była bliska OS, zabrakło niewiele, Ania spadła po trudno¦ciach na flashu. Antek po walce zaliczył swoje pierwsze 6c RP.

Następnego dnia dzieci wraz z rodzicami wróciły do Polski. Mamy nadzieję, że złapały dużo motywacji do treningów i z niecierpliwo¦cią oczekują sezonu w Polsce. Gratulacje dla wszystkich za wolę walki, jeste¦my mega dumni z naszych klubowych dzieciaków oraz pod wielkim wrażeniem, że w tak krótkim czasie przewspinali tak dużą ilo¦ć metrów po pięknych drogach w fajnych rejonach.

Pozdrowienia,
Aneta i Kuba

Od 18-02-2006 strone odwiedziło :
(C) 2004 - 2019. Herman & Zioło